Chyňavský zpravodaj - Aktuální informace z Chyňavy a okolí
Když chcete přesné informace z domova i ze zahraničí, tak volte Chyňavský zpravodaj :)
volejte
+420 723 260 596

Chyňavský divadelní rok poprvé

Letos máme před sebou výročí sice světově méně významné, ale pro obyvatele Chyňavy a přináležejících obcí určitě zajímavé.
V letošním roce uplyne 110. výročí existence divadelního souboru v Chyňavě. Tedy předchůdce toho dnešního. Divadlo jako takové má v Chyňavě mnohem delší tradici. V příštím zpravodaji se o ní dozvíte více.

Oslavy chystáme na podzim, ale protože potřebují řádnou přípravu, obracíme se na Vás už teď s prosbou o pomoc. Na připravovanou výstavu bychom si od Vás rádi zapůjčili jakékoli fotografie, týkající se divadelních představení nebo divadelního souboru v Chyňavě. Můžete je přinést do kovárny k panu Pavlu Junngmannovi, tel.727 813 625, nebo chovatelce psů paní Renátě Grygarové, tel. 777 691 199. Samozřejmě si je rádi vyzvedneme i u Vás doma, stačí zavolat. Fotografie naskenujeme (čímž jim neublížíme) a v pořádku vrátíme. Oceníme, když připojíte i jména osob na snímcích. Budeme rádi i za další věci, které nám zapůjčíte – divadelní plakáty, rekvizity, kostýmy apod.

Fotografie z výstavy najdete v připravované brožurce, která bude ke koupi. Někteří na ni vyhráli poukaz na letošním Obecním plese. Samozřejmě bude divadelní představení a jako třešnička na dortu divadelní bál. Tak se těšte.

Autor článku: Iveta Nejedlá
Pokračování článku: Chyňavský divadelní rok podruhé
 

Novinky

Archiv zpravodajů doplněn

Doplnili jsme staré ročníky do našeho Archivu a tak se můžete pohodlně vrátit ke starým číslům a přečíst si, co se vydalo před lety.